Küçük Yeşil Sabun Hikayesi

Küçük Yeşil Sabun Hikayesi

Abone Ol google news

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde iyi yürekli bir sabuncu dede yaşardı. Ailesinin geçimini sağlamak için yeşil sabunlar yapar onları götürüp, pazarda satardı. Bir gün elindeki malzeme artınca özene bezene çocuk şeklinde güzel ve küçük bir yeşil sabun yapar.

Yaptığı Küçük Yeşil Sabun, öylesine güzel olmuştu ki, ilk başlarda onu satmaya içi elvermiyordu. Ama çok fakir biri olan Sabuncu dede, sabun malzemesi alabilmek için yaptığı küçük yeşil sabunu da pazara götürüp, satmaya karar verdi.

Pazara giden Sabuncu dede, “Çocuklar için güzel bir yeşil sabunum var.” Diye bağırmaya başladı. O anda pazarda bulunan bir kadın, küçük yeşil sabunu görünce, ellerini yıkamayı hiç sevmeyen kızı Merve’ye hediye olarak, küçük yeşil sabunu satın aldı.

Küçük Yeşil Sabunu hediye Paketinin içine koyan kadın eve gidince, “Merve, güzel kızım, sana görünce çok beğeneceğin bir hediye aldım.” Demiş.

Meraklanan Merve, hemen annesinin elindeki paketi alarak “Teşekkür ederim Annecim.” Dedikten sonra koşarak odasına gitti.

Yatağına uzanan Merve paketi açınca gördüğü Küçük Yeşil Sabun “Merhaba Merve, ben bir Küçük Yeşil Sabun ’um, benimle ellerini yıkayarak her zaman temiz kalabilirsin.” Demiş

Merve çok şaşırmıştı. Çünkü elinde tuttuğu sabun konuşuyordu. “Şey, şey nasıl olur bu, sen konuşuyorsun!”

“Evet Merve, sabuncu dede beni özel malzemelerden yaptı. Sonrada pazara götürüp sattı. Şimdi ise ben senin sabunun oldum. Her sabah ve akşam yemekten önce ve sonra benimle ellerini yıkarsan. İşte o zaman ellerin hep temiz kalır.” Demiş.

Gülümseyen Merve “Sen çok güzel bir hediyesin. Diğer zamanlarda beraber oyunda oynar mıyız?”

“Ben temizliği çok severim. Benim olduğum yerde mikroplar olmaz. Sen benimle ellerini sürekli yıkarsan tabiki beraber temizlik oyunu oynarız.”

 Merve “Hadi öyleyse seninle lavaboya giderek, ellerimi yıkayayım.” Demiş

Daha önce el yıkamasını hiç sevmeyen Merve, Küçük yeşil Sabun ile ellerini yıkadıktan sonra ellerinin çok güzel koktuğunu görünce dahada sevinmiş.” Küçük sabun, merak ediyorum da, seninle ellerimi yıkadığım zaman, suyun rengi değişti. Ve ellerim çok güzel kokmaya başladı.”

Küçük Yeşil Sabun “ Tabiki, benim ile ellerini yıkadığın zaman elindeki yağ, kir ve mikrop hemen yok olur. Yerine mis gibi bir koku kalır.”

Merve hem ellerindeki kirin gitmesine hem de, kendisiyle sohbet eden bir Sabun arkadaşının olmasına çok ama çok sevinmişti.

Merve artık sabunu hiç yanından ayırmıyordu. Yemeklerden önce ve sonra hatta elinin kirli olduğunu gördüğü her vakit ellerini küçük yeşil sabun ile yıkıyordu.

Merve’deki değişikliği gören arkadaşları, ona neler yaptığını ellerinin nasıl öyle temiz kaldığını sorunca, oda “Benim çok sevdiğim bir sabunum var her zaman onunla ellerimi yıkıyorum.” Diyordu.

Yeşil sabun da Merve ile beraber çok mutluydu. Çünkü onu seven ve onunla ellerini sürekli yıkayan, temiz ve güler yüzlü bir arkadaşı olmuştu.

O günden sonra Merve’deki değişikliği gören arkadaşları da birer yeşil sabun alarak her zaman ellerini yıkayarak sağlıklı bir yaşam sürmüşlerdi…

Bu güzel küçük Yeşil sabun hikayesi de burada bitti. Başka bir güzel Eğitici Masallar da buluşmak üzere hoşçakalın…

Bu hikayenin kaynak gösterilmeden paylaşılması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Görme Engelli Ressam Masalı
Görme Engelli Ressam Masalı
Davulcu Masalı
Davulcu Masalı
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku
Sakanın Eşeği Hikayesi
Sakanın Eşeği Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.