Kurabiye Çocuk Masalı


Abone Ol google news

Kimisine göre Kurabiye çocuk, kimisine göre de kurabiye adam masalı olarak bilinen bu masal da yaşlı bir kadının yaptığı kurabiye adamın canlanmasını konu edinen güzel bir uyku masalı. İyi okumalar.

Kurabiye Adam Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde her yerin yemyeşil olduğu  bir dağın yamacında çok güzel bir köy varmış, bu köyde yaşayanlar arasında yaşlı, bir o kadarda sevimli bir karı koca yaşarmış, yaşlı kadının adı Maria, kocasının adı ise Alfenzoydu.

Alfenzonun evde olmadığı bir gün Maria, yorgun ve bitkin olsa da, kocasının çok sevdiği kurabiyeleri yaparak ona büyük bir sürpriz yapmak istiyordu.

Hemen mutfağa giderek kurabiye yapmak için hazırlıklara başladı. Kurabiye için hamur malzemelerini hazırladıktan sonra önce küçük küçük kurabiyeler yaparak bir fırın tepsisinin içine  koydu. 

Ardından kalan kurabiye malzemeleriyle de çocuk şeklinde gözleri ve kaşları olan şapkalı, pembe renkli büyük bir kurabiye yaparak büyük bir fırın kabına koyduktan sonra pişmesi için fırına koyuverdi.

Biraz zaman geçtikten  sonra pişmeye başlayan kurabiyeler evin içinin mis gibi kokmasına sebep olmuştu. Bu arada eve gelen kocası kurabiyelerin güzel kokusuna dayanamayarak

“Hadi karıcım şu kurabiyeleri getir de yiyelim.” demiş.

Kurabiyeleri getirmek için doğruca mutfağa giden Maria, fırının kapağını açarak, kurabiyeleri fırından çıkartınca, çocuk şeklindeki kurabiyenin birden ayağa kalktığını görmüş.

Şaşkınlıkla elini ağzına götürerek kendi kendine: “Böyle bir şey olamaz.” demiş.

Hayal gördüğünü zanneden Maria önce gözlerini ovaladı ve tekrardan tepsideki Kurabiye Çocuğa baktı ama çocuk  hala ayaktaydı. “Alfenzo, Alfenzo ne olur çabuk buraya gel.” diye bağırmış.

Mutfağa giren Alfenzo’da gördükleri karşısında şaşkındı. Kendi kendine bu nasıl olabilir diye mırıldanmaya başlamıştı.

Kurabiye çocuk: “Merhaba Anne, baba benim adım Kurabiye Çocuk sizler çok tatlısınız diyerek şarkı söylemeye başladı. Ben bir kurabiye çocuğum, hem koşar hem zıplarım lay, lay, lay, lay lom.” derken…

Yaşlı karı, koca hele biraz dur yaramaz çocuk diye seslenseler de, kurabiye çocuk hiç ara vermeden şarkılar söyleyerek açık olan pencereden dışarı zıplayıp, çimenler üzerinde bir şuraya bir buraya koşup durdu.

Kısa bir süre sonrada ortadan kayboldu. Gördüklerinin şokuyla sessiz kalan yaşlı karı koca, gördüklerine bir anlam veremiyorlardı.

O gün hava kararmak üzereydi ki kapıları hızlıca çalmaya başladı. Kapıyı açan Alfenzo, kapıyı çalanın kurabiye çocuk olduğunu görünce sevinçli bir şekilde hemen onu içeri buyur ederek ona:

“Sen bizim torunumuz olmak ister misin?” diye sormuş

Kurabiye Çocuk: “Tabiki isterim! Benim sizden başka kimim var ki!”

Artık beraber yaşamaya başlamışlardı. Her sabah uykudan uyanan Kurabiye Çocuk, Alfenzo ve Maria’nın yanına giderek onların kulağına onları çok sevdiğini fısıldar yanaklarına bir öpücük kondurur. Sonrada onların etrafında önce bir dolanır sonrada şarkı söylerdi.

Yaşlı karı ve koca, neşe kaynakları olan Kurabiye Çocuk ile o günden sonra eğlenceli ve mutlu bir hayat sürmüşlerdi. Çünkü Kurabiye çocuk onlara yalnızlıklarını unutturmuş adeta onların yaşama sevinci haline gelmişti.

Yaşlı karı kocayı mutlu eden Kurabiye Çocuk da onlarla birlikte çok mutluydu.

Kurabiye Adam Masalı’nı okurken beğendiğinizi umarız. Bu güzel Yalancı Çoban Hikayesi de ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kaplan Masalı
Kaplan Masalı
Cüceler ve Ayakkabıcı Masalı
Cüceler ve Ayakkabıcı Masalı
heidi masal kitabı
Heidi Masalı: Alplerde Yaşayan Kız
Güzel Kız Masalı
Güzel Kız Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.