Masal Otobüsü Düt Düt

Masal Otobüsü Düt Düt

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde harikalar şehrinde Masal Otobüsü Düt Düt ile yolculuk yapanlara birbirinden güzel masallar anlatan Yaşlı ve bilge bir Kaplumbağa varmış.

Bu kaplumbağa her gün öğle vakti Şehrin ortasındaki meydanda bulunan durakta otobüs dolana kadar bekler. Otobüs dolduktan sonra yolculara Masal anlata anlata yolculuk yapar ve yolcuları harikalar şehrinin en güzel yerlerinde dolaştırır. Akşama doğruda şehrin meydanına geri dönermiş.

Günler bu şekilde geçip giderken Masal otobüsü düt düt ile Masalcı yaşlı kaplumbağanın anlattığı hikayeler dilden dile dolaşmaya başlayınca, başka şehirlerde yaşayan masal severler, Harikalar şehrine akın etmeye başlamıştı.

Bir gün Masal otobüsü ile yolculuk yapmak için başka şehirden gelen bir yavru Tavşan, Merakla Düt Düt’ün durağa gelmesini beklerken, kendisi gibi bekleyenlerin birbirleri ile olan sohbetlerini dinlemeye başlamış.

Keçi “Bugün, yaşlı Kaplumbağadan “Yedi keçi yavrusu masalı’nı anlatmasını isteyeceğim.” Demiş Tavuk ise “O çok sıkıcı bir masal, masal dediğin heyecanlı olacak en iyisi “Yalancı Çoban Masalı’nı anlatması olacak.” Demiş. Sonrada başlamışlar tartışmaya.

Yavru Tavşan ise onların tartışmasını izliyor ve yaptıklarına bir anlam veremiyormuş. İki yetişkin’in sebepsiz bir yere tartışmaları ona göre çok gereksizmiş. Çok geçmeden Masal Otobüsü Düt Düt korna çala çala meydana gelmiş.

Yaşlı Kaplumbağa kapıyı açarak “ Ey ahali duyduk duymadık demeyin, harikalar şehrinin efsane masallarını dinleyerek bu güzel şehrimizi gezmek isteyenler. Otobüs dolmadan yerlerini alsınlar.”  Diye seslenmiş.

Orada bekleyenler otobüste yer bulmak için hızla otobüsün kapısına yönelmişler. Ama Yavru Tavşan öylece onlara bakıyormuş. Çünkü annesinden her zaman büyüklerine öncelik vermesi gerektiğini öğrenmişti.

Yavru Tavşan kendisinden yaş olarak büyükler otobüse bindikten sonra otobüse binmiş. Onun bu davranışı Yaşlı Kaplumbağanın dikkatini çekmişti.

Yaşlı Kaplumbağa “Tavşan kardeş, benim yanımda oturmak ister misin?” demiş

Yavru tavşan çok sevinmişti. “Evet isterim.” demiş.  Yaşlı Kaplumbağa onu kendi yanındaki koltuğa oturtmuş. Sonrada başlamış konuşmaya “Bir şey merak ettim. Herkes otobüste yer bulmak için hızla kapıya yönelmişken sen niye öylece orada bekledin.”

Yavru Tavşan “ Benim annem her zaman büyüklerime saygılı olmamı. Ve her zaman onlara öncelik vermemi öğretti. O yüzden önce onların binmesini bekledim.”

Masal Otobüsü Düt Düt

Kaplumbağa “Daha önce bu otobüsle hiç yolculuk yaptın mı?”

Tavşan “Hayır”

Kaplumbağa “Peki, ya bu otobüste sana yer kalmamış olsaydı.”

“O zamanda bir sonraki seferi beklerdim.”

“Nereden geldin.”

“Tavşanlar Şehrinden geldim.” Demiş.

Kaplumbağa gülümseyerek “Seni bu güzel davranışın dolayısıyla tebrik ederim. Bugünkü masallarımı sana özel olarak anlatacağım. Hangi Masalı anlatmamı istersin.” Diye sormuş.

Tavşan bir süre düşünmüş, sonrada “Yedi Keçi Yavrusu ile Yalancı Çoban Masalı’nı anlatırsanız sevinirim.” demiş.

Gülümseyen Kaplumbağa başlamış masalları anlatmaya. Yavru tavşan bir yandan kaplumbağayı dinliyor diğer yandan da geçtikleri yerlerdeki doğal güzellikleri izliyormuş. Her taraf o kadar güzelmiş ki, Yavru Tavşan çok mutlu olmuştu.

Akşamüzeri şehre geri döndüklerinde kaplumbağa ertesi gün yine Yavru Tavşanı davet etmiş.  Ertesi günde Masal otobüsü Düt Düt ile masal dinleyerek gezen Yavru Tavşan. Mutlu bir şekilde Tavşanlar ülkesine geri dönmüş.

Annesinden öğrendiği o güzel davranışlar dolayısıyla Masal otobüsünün en güzel yerinde oturarak mutlu iki gün geçirmişti.

Bu güzel Masal Otobüsü Düt Düt Hikayesi de burada son buldu. Başka güzel Çocuk Hikayeleri ile buluşmak üzere hoşçakalın..

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Parmak Kukla Hikayesi
Parmak Kukla Hikayesi
Ayşe Fatma Kuzular Masalı
Ayşe Fatma Kuzular Masalı
Nasrettin Hoca’nın Komik Çocuk Fıkraları
Nasrettin Hoca’nın Komik Çocuk Fıkraları
Keloğlan ile Sihirli Tavşan Masalı
Keloğlan ve Masalları: En çok Sevilen 4 Masal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.