Orman Çocuğu Masalı

Orman Çocuğu Masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar ormanda bulduğu küçük bir bebeği büyütmek için yuvasına götüren dişi bir kurdun karşısına çıkan Shera ismindeki kötü kaplan “O bebeği bana verin.” Demiş

Dişi Kurt “ Asla onu sana vermem, onu bizim yaşadığımız yere götüreceğim. Eğer sürümüz onu kabul ederse bizimle kalacak.”

Kaplan “Bana karşı mı geliyorsun. Şimdi o bebeği bana vermezsen seni pişman ederim.” Demiş.

Epey kızan Kaplan Shera dişi kurda tam saldıracaktı ki, Kurt sürüsünün Lideri Khena ve Siyah Panter onlara denk gelince Kaplan Shera’nın üzerine atlamışlar.

Bu durumu fırsat bilen dişi kurt, bebeği alarak sürünün yanına götürmüş. Bir süre sonrada sürünün Lideri Khena ve Panterde onların yanına gitmişler.

Dişi Kurt, sürüye bebeği tanıtarak, onu korumak için yanlarında kalmasını teklif etmiş. Bu durumu kendi aralarında istişare eden Kurtlar bebeğin kendi yanlarında kalmasına karar vermişler.

Bebeğe Mogli ismini koyan Dişi Kurt, onu yavrularından ayırmamış. Yavrularına gösterdiği ilgi ve sevgiyi onada gösteriyormuş.

Mogli’nin ormanda kalmasından rahatsız olan Kaplan Shera her defasında bebeği kurtlardan almak için girişimde bulunmuşsa da, birlik olan kurtlar ile baş edemediğinden başarısız olmuştu.

Günler haftaları, haftalar ayları, aylarda yılları takip etmiş. Mogli büyümüştü. Bir gün ormanda tek başına gezmeye çıkmıştı.  Ormana yakın bir köyde yaşayan insanlarla karşılaşınca, onların yanına gitmeye korkmuş. Hemen kurt sürünün yanına giderek onlara köyde yaşayanların kim olduğunu sormuş.

Dişi kurt Mogli’nin kendi halkının yanına gitme zamanın geldiğini anlamıştı. Mogliye olup, biteni ve onu nerede bulduklarını anlatmış. Sonrada Pantere “ Mogli’yi köye kadar güvenli bir şekilde götürebilir misin?” diye sormuş.

Siyah Panter “Tabiki götürürüm. Ama Mogliyi sizler kadar bende özleyeceğim.” Demiş.

Mogli Kurt sürüsü ile vedalaştıktan sonra Panter ile birlikte köye doğru gitmiş. Köyün yakınında Panter ilede vedalaştıktan sonra Köye tek başına gitmiş.

Onu gören köylüler etrafına toplanmış ve ona sorular sormaya başlamıştı. Köyde yaşayan yaşlı bir adam onun eskiden ormanda kaybolan, orman çocuğu olduğunu anlamış ve Köylülere “ Çocuğu rahat bırakın. O konuşmayı bilmiyor.” Diyerek Moglinin elinden tutup evine götürmüş.

Yaşlı adam zamanın çoğunu Mogliyi eğitmek için geçiriyormuş. Günler bu şekilde geçip giderken Mogli büyüyüp, güçlü ve zeki bir delikanlı olmuştu. Kendini koruyacak güce ulaşan Mogli artık tek başına korkusuzca ormana gidebiliyormuş.

Orman Çocuğu Hikayesi

Zaman zaman keçileri ormana otlatmaya götüren Mogliye olan öfkesi bir türlü geçmeyen Kaplan Shera, onu görünce “İşte seni tek başına yakaladım. Şimdi seni benim elimden kim alabilir.”  Diye söylendikten sonra tam saldıracakmış ki, Yine Kurtların Lideri Khena ve Siyah Panter ‘in Mogli’nin yanına gittiğini görmüş.

Fark edilmek istemeyen Kaplan Shera “Bu seferde elimden kurtuldun. Ama artık nerede olduğunu biliyorum. Seni mutlaka yakalayacağım.” Diye söylene söylene oradan uzaklaşmış.

Mogli ise ormandaki dostları ve Kurt sürüsü ile bağını hiç koparmamıştı. Bir gün dostları siyah Panter ve Kurt sürüsünü ziyaret etmek için ormana gitmişti. Onu gören Kaplan Shera “En sonunda seni tek başına yakaladım. Sen bu ormana ait değilsin. Her defasında Kurtlar ve Panter seni elimden aldılar. Ama baksana bu sefer hiçbiri ortada yok.” Diyerek kükremeye başlamış.

Mogli gülümseyerek “Senin karşında o küçük çocuk yok, artık benimle baş edemezsin.”

Bu arada Shera ile Mogli’nin karşı karşıya geldiğini gören yavru bir kurt koşarak Khena’ya haber vermiş. Onlarda Mogliye yardım etmek için koşarak o yöne doğru gitmişler.

Oraya vardıklarında Shera’nın yaralı olduğu ve Mogli’nin de dimdik ayakta olduğunu görünce hem şaşırmışlar hemde sevinmişler.

Mogli “Shera artık, bana gücün yetmez. Bir daha seni buralarda görürsem. Bu seferki gibi ucuz kurtulamazsın.” Demiş. Sonrada kurt sürüsü ile birlikte sohbet ede ede ormanın derinliklerine doğru gitmiş.

Mogli gün geçtikçe ormanda tanınan ve sevilen bir orman çocuğu olmuş ve bir ömür dostlarıyla mutlu bir yaşam sürmüş.

Bu güzel Orman Çocuğu Masalıda burada son buldu. Başka güzel Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Küçük Kara Balık Hikayesi
Küçük Kara Balık Hikayesi
Küçük Kurbi Masalı
Küçük Kurbi Masalı
Ders Verici Hikayeler
Öfkeli Çocuk Masalı
Keloğlan Masalları Oku
Keloğlan ve Dev Anası Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.