Prenses Sofia Masalı

Prenses Sofia Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde güzel mi güzel, tatlı mı tatlı Sofia isminde genç bir prenses yaşarmış. Prenses çok iyi biri olduğundan herkesi çok severmiş.

Zaman zaman bazı yiyecekleri çuvala koyarak ormana götüren prenses, belli yerlere o yiyecekleri koyar, hayvanların aç kalmasına müsaade etmezdi.

Her ormana gittiğinde karşılaştığı hayvanlara sevgiyle yanaşan prensesi izleyen iyilik perisi bir gün “Merhaba Prenses, ben iyilik perisi Hela, epey bir zamandır seni izliyorum. Sen çok iyi kalpli bir kızsın. Sana bir hediye vermek istiyorum.” Diyerek sihirli çubuğuyla prensesin kafasına dokunmuş.

Prenses Sofia merakla neler olacağını bekliyordu. O anda Tavşan’ın konuşmalarını işitince şaşkın bir şekilde İyilik Perisine “Ben rüyamı görüyorum. Tavşan’ın konuşmalarını işitiyorum.” Diye sormuş.

Gülümseyen İyilik Perisi “Hayır Prenses, sana verdiğim hediye, tüm hayvanları anlamak ve onlarla konuşma yeteneğiydi. Artık dilediğin hayvanla konuşabileceksin.” Diyerek ortadan kayboldu.

Prenses “Çok teşekkür ederim. Hayatımda aldığım en güzel hediye buydu.” Diye bağırmış. Nasıl olsa iyilik perisinin onu işittiğini düşünüyormuş.

Prenses Sofia, artık tüm hayvanlarla konuşabiliyordu. Tavşana bakarak “Merhaba güzel Tavşan, bu yiyecekleri sizin için getirdim.”

Tavşan “Teşekkür ederim Prenses, ben şimdi arkadaşlarıma haber veririm.” Demiş.

Prenses çok mutlu olmuştu. Bir süre öylece ormanda dolaşıp, hayvanlarla konuştuktan sonra saraya geri dönmüştü.

Annesi çok küçükken vefat eden prenses, babasının düğün hazırlıkları yaptığını işitince çok şaşırmış. Hemen babasının yanına giderek, “Babacım işittiklerim doğru mu?”

Kral “Evet kızım. “ diye cevap vermiş.

Sofia “Bu evliliği pek istemese de kral babasına hiçbir şey hissettirmeden “Hayırlı olsun, babacığım. Umarım çok mutlu olursun.” Demiş.

Düğün hazırlıkları sonrası 3 gün 3 gece süren bir düğünle evlenen Kral, kızına annelik yapacak birisiyle evlendiği için çok mutluydu. Kendiside hep, yeterince kızıyla ilgilenemediğini düşünüyordu.

Aradan epey bir zaman geçtikten sonra Kraliçe, Kralın kızına olan düşkünlüğünü kıskanınca Sofia’yı saraydan uzaklaştırmak için planlar yapmaya başlamış.

Kraliçe Sofia’nın her gün yiyecek bir şeyler yanına alarak ormana gittiğini bildiğinden dağlarda yaşayan eşkıyalara, bir sürü altın vererek Sofia’yı kaçırmalarını ve bir dahada serbest bırakmamalarını istemiş.

Kraliçenin verdiği altınları alan eşkıyalar, ormanın girişinde Prenses Sofia’nın gelmesini beklemişler. Prenses her zamanki gibi ormana yiyecek taşırken onu yakalayan eşkıyalar dağa çıkarıp, zindana atmışlar.  

Olup, biteni gören güvercin, hemen tüm hayvanlara Prensesin kaçırıldığı haberini iletmiş. Hayvanlar bir araya gelerek prensesi kurtarmak için eşkıyaların yaşadığı dağa doğru yola koyulmuşlar.

Bu arada uçarak prensesin kaldığı zindana giden güvercin. “Korkma prenses, seni kurtarmak için geliyorlar.” Diye söyleyince

Gülümseyen Prenses. “Çok teşekkür ederim.” Demiş.

Akşam karanlık çökünce zindanın altını eşmeye başlayan köstebek kısa sürede Sofia’nın içinden geçebileceği büyüklükte bir delik açarak, onu zindan çıkarmışlar. Hep beraber sessizce dağdan ayrılmışlar.

Bu arada prensesin saraya dönmediğini gören Kral “Prensesi bulmaları için tüm askerleri görevlendirmişti.”

Askerler ormanda Prensesi ararlarken ormanın az ilerisinde Köstebekler, Güvercinler, Ayı, Aslan ve Fare ile birlikte saraya doğru geldiğini gören askerler şaşkınlıkla Prensese doğru koşmuşlar.

Prenses kendisine yardım ettikleri için hayvanlara çok teşekkür etmiş. O esnada onlara doğru uçan Minik Kuş. Prensese kraliçenin yaptıklarını bir bir anlatmış.

Olup, biteni anlayan Prenses Sofia, saraya gider gitmez babasına kraliçenin eşkıyalarla yapmış olduğu anlaşmayı ve kaçırılma olayını anlatınca epey kızan Kral, Kraliçeyi hapse attırmış.  Bir dahada evlenmeyi düşünmeyen Kral, kızı ile bir ömür mutlu bir yaşam sürmüş.

Bu güzel Prenses Sofi Masalı da burada son buldu. Başka Prens ve Prenses masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Pijamaskeliler Hikayesi
Pijamaskeliler Hikayesi
Kara Buğday Masal ve Hikayesi
Kara Buğday Masal ve Hikayesi
Yarım Leblebi Masalı
Yarım Leblebi Masalı
Minik Tavşan Masalı
Minik Tavşan Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.