Sarı Kepçe Masalı

Sarı Kepçe Masalı

Abone Ol google news

Arkadaşları kamyonlara kum veya toprak yüklemek için çalışmaya giderken o asfalt yola çıkar. Son hızıyla gidermiş. Onun bu yarış merakını bilen şimşek, bir gün “Hey Sarı kepçe, bakıyorum da her gün bu yollarda hızla gidip geliyorsun. Yapacak işin yok mu?”

Sarı kepçe ” Ben diğer kepçelerin yaptığı işi yapmayı istemiyorum. Ben yarış için yaratılmışım.”

Şimşek gülmeye başlamış. ” Tamam, sen çok güçlüsün. Ama bu gücün hız yapmaya müsait değil. Yerinde olsam kendi yeteneğini kum, toprak yüklemek veya kazmak için kullanırım. Mesela ben yarış için üretildim. O yüzden hızlı gitme yeteneğim var. O yüzden ben kendim gibi hızlı arabalarla yarışabilirim. “

Sarı kepçe ” Kepçe olabilirim. Ama benim yeteneğim de hızlı gitmek, seninle yarışmaya hazırım. İstersen gel yarışalım.”

Şimşek “Olur ama burası yarış için uygun değil, iki gün sonra yarış var zaten, istersen sende o yarışa katılabilirsin. O zaman seninle de yarışmış oluruz.” Demiş.

Sarı kepçe hemen yarışı düzenleyen çekicinin yanına giderek iki gün sonra yapılacak yarışa katılmak istediğini söylemiş.

Sarı kepçenin yarış merakını bilmeyen yoktu. O yüzden çekici hiç itiraz etmeyerek kepçeyi de yarışa katılacaklar arasına yazmış.

İki gün çabucak geçmiş yarış günü gelip çatmıştı. Kendine güvenen Sarı kepçe yarış alanına giderek beklemeye başlamış. Sağında ve solunda yarış arabaları olan kepçeyi görenler o yarışın başlamasını merakla beklemişler. Çok geçmeden çekici yarışı başlatmış.

Yarışın başlamasıyla hızlanan arabalardan kalkan toz bulutu ortadan kalkınca tüm arabaların hızla gözden kaybolmasına rağmen en arkada kalan kepçe onların arkasından gidiyordu. Onlara yetişmesi imkansızdı.

O yarışı birincilikle bitiren Şimşek olmuştu. Tüm yarış arabaları yarışı bitirdikten çok sonra bitiş çizgisine gelen kepçe, o gün yarış yeteneğinin olmadığını anlamıştı. Üzgün bir şekilde yarış pistinden ayrılan sarı kepçe o günden sonra yeteneğine uygun işler yapmaya karar vermiş.

Ertesi gün diğer kepçeler gibi toprak kazmaya ve kum yüklemeye giden sarı kepçe işte o gün gerçektende en iyi yaptığı işin toprak kazma ve kum yükleme işi olduğunu anlamıştı.

Bu güzel Sarı Kepçe Masalı da burada son buldu. Başka güzel Çocuk Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Bu masalın kaynak gösterilmeden, yayınlanması ve çoğaltılması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Cimri İle Cömert Hikayesi
Cimri İle Cömert Hikayesi
pamuk kedi masalı
Pamuk Kedi Masalı
Tahta Çanak Hikayesi
Tahta Çanak Hikayesi
kelebek prenses
Kelebek Prenses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.