Sihirli Peri

Sihirli Peri Hikayesi

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde büyük bir şehirde yaşayanlar arasında Esila isminde çok güzel ve sevimli bir kız yaşarmış.

Annesi hasta olduğundan ve Değirmencilik yapan babasıda zamanının büyük bir çoğunluğunu değirmende geçirmek zorunda kaldığından, Esila okulda geçirdiği süre dışında, vaktinin büyük bir çoğunluğunu annesinin yanında kalarak geçirirmiş.

Annesini evde yalnız bırakmak istemeyen Esila, okul çıkışı arkadaşlarıyla parka gidip, eğlenmiyor. Hemen eve gidiyormuş.

Arkadaşları ne zaman onu parkta oynamak için çağırmaya gitseler. Esila arkadaşlarına kendisini düşündükleri için teşekkür eder ve annesine bakmak zorunda olduğundan onlarla parka gidemeyeceğini söylermiş.

Anne ise kızının arkadaşlarıyla oyun oynamaya gitmemesine çok üzülür ve her defasında da ona “Kızım, hadi dışarı çıkarak arkadaşlarınla eğlen. Ben iyiyim ve kendime bakarım. Beni merak etme.” Der,

Ama Esila “Hayır anneciğim, zaten okulda olduğum zamanlar seni yalnız bırakıyorum. O yüzden seni şuan yalnız bırakamam.” Dermiş.

Esila ile annesinin konuşmalarına şahit olan sihirli peri, onları izlemeye başlamış. Esila’nın her zaman neşeli ve annesine sürekli yardım etmesi onun çok hoşuna gitmişti.

Bir gün okuldan eve dönen Esila’nın arkadaşları yine evlerinin kapısını çalmıştı. Kapıyı açan Esila “Hoş geldiniz. Hadi içeri buyurun.” Demiş arkadaşlarına,

Arkadaşları kırlarda topladıkları mis gibi kokan güzel papatyaları Esilaya uzatarak “Bunları annen için getirdik, biliyoruz senin kırlarda dolaşacak zamanın yok.” Demişler.

Gülümseyen Esila “Çok teşekkür ederim.” Diyerek arkadaşlarına sarılmış. Çünkü o gün annesi ona papatyalardan ve onların o güzel kokusundan bahsetmişti.

O günden sonra Esila ve annesi her neyden bahsederlerse veya bir şeyler isterlerse, istedikleri her şey gerçekleşiyormuş. Bu durum karşısında hem anne hemde Esila epey bir şaşkındı.

Sihirli Peri, Esila ve Annesini mutlu etmek için onların istediği her şeyi gerçekleştiriyormuş. Günler bu şekilde geçip, giderken Esila annesine “Anneciğim, biz neden senin iyileşmen için talepte bulunmuyoruz.”

Gülümseyen Anne “Hadi öyleyse bugünkü isteğimizde, benim sağlıklı ve sıhhatli olmam olsun?” demiş. 

Esila ise annesine sarılarak “Senin sağlıklı olmanı bende çok istiyorum anne.” Demiş.

Ertesi gün okula gitmek için erkenden uyanan Esila, Annesinin mutfakta yiyecek bir şeyler hazırladığını görünce epey şaşırmıştı. Çünkü annesi daha önce hastalığı sebebiyle ayağa kalkamıyormuş.

Sevinçle Annesine sarılan Esila “Anneciğim iyileşmişsin.” 

Anne “Evet güzel kızım. Bu dileğimizde gerçekleşti. Artık sende rahat bir şekilde arkadaşlarınla parka giderek oyun oynayabilirsin.” Demiş.

Annesinin iyileşmesine çok sevinen Esila için o gün bayram günüydü. Annesi “ Güzel Kızım artık bize yardım eden birisinin olduğuna eminim. Ona nasıl teşekkür edeceğimizi de bilmiyorum.”

Esila “ Anne, Ninemin hep bahsettiği bir peri vardı. Bize o yardım ediyor olmasın.” Dedikten sonra. “Bize yardım eden peri, Bize yardım eden peri ortaya çıkar mısın?” diye bağırmaya başlamış.

Anne “Sakin ol kızım, komşularımız rahatsız olacak.” Der demez, Sihirli Peri ortaya çıkmış.

Sihirli Peri Hikayesi

Sihirli Peri “Esila haklı, ninesinin anlattığı peri benim. Günlerce sizi izledim. Sizin o sevgi dolu bağınız ve fedakârlığınız beni çok etkiledi. O Yüzden sizin her istediğinizi gerçekleştirdim.” Demiş.

Esila ve Anne Sihirli periye yaptıkları için defalarca teşekkür ettikten sonra, onlarla vedalaşan Sihirli Peri, yardıma ihtiyacı olan başka ailelere yardım etmek için ortadan kaybolmuş.

Annesi sağlık biri olan Esila ise, artık arkadaşlarıyla beraber parklarda oyun oynayabiliyor, kırlarda papatya toplayabiliyormuş.

O günden sonra şehrin en mutlu ailesi olan bu aile Neşeli kızları Esila ile beraber bir ömür mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmüşler.

Gökten üç elma düşmüş. Biri Esila’nın, biri Annesinin biride bu masalı anlatanın kafasına düşmüş.

Bu güzel Sihirli Peri Masalı da burada son buldu. Tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın..

Bu masalın izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden yayınlanması, çoğaltılması ve kopyalanması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

İyi Yürekli Eşek Masalı
İyi Yürekli Eşek Masalı: Seçme Masallar Oku
Çöldeki Su Masallar
Çöldeki Su: Değişik masallar
Küçük Çoban Masalı
Küçük Çoban Masalı
Keloğlan İle Padişah
Keloğlan ile Padişah Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.