Yağmur Yağdıran Kedi

Yağmur Yağdıran Kedi Masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar her yağmur yağdığı zaman dışarı çıkıp gökyüzünü seyreden Boncuk isminde bir kedi yaşarmış. Gökyüzünden damla damla inen yağmurun nasıl yağdığını merak eden kedi, karşılaştığı bilge kişilere yağmurun nasıl yağdığını sorar ve onlardan “Yağmuru yağdıranın bulutlar olduğu.” cevabını alırmış.

Boncuk “Yağmuru yağdıran bulutlar ise onlarla tanışmalıyım.” Diye düşünmeye başlamış. Ama onlar ile nasıl tanışacağını da bilmiyormuş.

Bu sefer bulutlar ile tanışmanın yollarını arayan Kedi,  yağmurun daha çok yağdığı yüksek yerlere gitmeye karar vermiş.

Günlerce süren bir yolculuktan sonra yüksek yerlere varmış. Ama hala bulutlar ile tanışmanın yolunu bulamamıştı.

Bir gün Kaplumbağa ile Tavşan’ın bulutlardan bahsettiğini işiten Kedi, Hemen onların yanına giderek “ Merhaba benim adım Boncuk, Bulutlar ile tanışmak için günlerdir dolaşıp, duruyorum. Ama bir türlü nasıl tanışacağımı bulamadım. Bana yardım edecek birileri var mı?”

“Hımm.” Diyen Kaplumbağa “Demek Bulutlar ile arkadaş olmak istiyorsun.” Dedikten sonra “Peki sana yardım edeceğim. Yağmur durduğu zaman yanıma gel, seni bulutlar ile tanıştıracağım.”  Demiş.

Boncuk çok mutlu olmuştu.  “Çok teşekkür ederim.” Demiş kaplumbağaya, sonrada heyecanla yağmurun durmasını beklemeye başlamış.

Yağmur durur durmaz, koşarak Kaplumbağanın yanına gitmiş. Onun heyecanlı olduğunu gören Kaplumbağa bulutlara seslenmeye başlamış. “ Bulut kardeş,  Bulut kardeş…”

Kaplumbağanın seslenmesiyle birlikte onlara yaklaşan Bulut “Merhaba Kaplumbağa, bana mı seslendin?” diye sormuş.

Kaplumbağa “Evet.” Demiş sonrada “Bu Kedi’nin adı Boncuk seni çok merak ediyor ve seninle tanışmak istiyor.  Siz biraz sohbet edin. Benim az bir işim var bitirip geleceğim.” Demiş.

Boncuk ile bulut başlamışlar sohbet etmeye, epey bir sohbet ettikten sonra artık her gün görüşmeye başlamış ve iki samimi arkadaş olmuşlardı. 

Günler bu şekilde geçip giderken Boncuk başka yerleri görüp, gezmek için uzaklara gitmeye karar vermiş. Hazırlıklarını yaptıktan sonra yola koyulmuş.

Az gitmiş, uz gitmiş dere tepe düz gitmiş. En sonunda bir kasabaya ulaşmış. İçecek suyu biten Kedi o kadar çok susamıştı ki, su bulmak için etrafa bakınırken bir kasabaya rastlamış.

Hemen Kasabaya giderek meydanda toplanmış kalabalığın yanına gitmiş. Kasabalıların yağmur yağmadığından neredeyse içecek su bulamayacaklarını öğrenince onlara yardım etmeye karar vermiş.

Kasabalının Lideri olan Maymuna “Yağmur yağdırmak için sizlere yardım edebilirim.  Buralarda yüksek bir tepe var mı?” diye sormuş.

Maymun “Evet var, istersen biraz dinlen sonra gideriz.” Demiş.

Kedi biraz dinlendikten sonra Maymunla beraber yüksek bir tepeye gitmiş. Tepeye vardıklarında Kedi “Bulut, bulut.” Diye seslenmeye başladıktan bir süre sonra onlara yaklaşan bulut “Ooo Boncuk sen miydin?” Diye sormuş.

Gülümseyen Boncuk bulut ile biraz sohbet ettikten sonra ona kasabaya uzun bir zamandır yağmur yağmadığından su sıkıntısı çektiklerini, yağmur yağmazsa kasabalının susuz kalacağını söyledikten sonra yağmur yağdırması için ondan yardım istemiş.

Bulut onlara yardım edeceğini söyleyerek uzaklaşmış, Kedi ile Maymun ise kasabaya geri dönmüş. Akşam olmak üzereyken bulutlar kasabanın üzerine gelerek gece boyunca yağmur yağdırmışlar.

Sabah olunca sevinçle Boncuğun yanına giden Kasabalılar ona yağmur yağdıran kedi diye hitap etmeye başlamışlar.

O kasabada bir süre kalan Boncuğa artık herkes Yağmur yağdıran Kedi diye sesleniyor.  Yağmur yağmasını istediği zamanlar kedinin yanına giderek ondan yağmurun yağması için yardım istiyorlarmış.

Boncuk sayesinde o kasaba bir daha su sıkıntısı çekmemiş. Kasabalıya sürekli yardım eden Boncuk ise onlara yardım etmenin mutluluğu ile bir ömür o kasabada huzur içinde yaşamış.

Yağmur Yağdıran Kedi Masalı da burada son buldu. Tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Yaban Kuğuları Olan Prens Masalı
Yaban Kuğuları Olan Prens Masalı
En Güzel Keloğlan ile Köse Değirmenci Masalları
En Güzel Keloğlan ile Köse Değirmenci Masalları
Robin Hood Hikayesi
Robin Hood Hikayesi
Kırmızı Başlıklı Kız Masalı
Kırmızı Başlıklı Kız Masalı Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.