Anne Köpek Masalı

Anne Köpek Masalı

Abone Ol google news

Anne Köpek Masalı,  Günlerden bir gün Anne köpek daha yavrusunu karnında taşırken, yavrularının güvenle doğuracağı güzel bir yuva aramaya başlamış, o kadar çok aramasına rağmen istediği gibi uygun, temiz ve rahat bir yer bulamamış.

Bir gün aklına eski dostlarından bir tanesi gelmiş.

Arkadaşı çok iyi ve güzel bir kulübesi bulunan bir köpekmiş, hemen onun yanına giderek kendi durumunu anlatmış sonra da ona “Bana birkaç haftalığına kulübeni ödünç verir misin?” demiş.

Arkadaşı ise iyi niyetli olduğundan “ Tabi ki! Zor günlerimizde her zaman bir birimize yardımcı olmamız gereklidir” demiş.

Ertesi gün hemen kulübesini boşaltarak anne köpeği yerleştirmiş, kendisi ise arkadaşlarını ziyaret etmek için uzaklara gitmiş.

Aradan epey bir zaman geçmişti, Anne köpeğin  yavruları dünyaya gelmiş ve büyümeye başlamışlardı. Bir gün iyi niyetli köpek çıkıp gelmiş, Anne köpek ona yalvarırcasına “ Ne olur bir kaç gün daha kalmamıza müsaade et! Yavrularım biraz daha büyüyüp güçlensinler” demiş.

Arkadaşı “Peki biraz daha kalın” diyerek oradan ayrılmış.

Aradan uzun bir geçtikten sonra iyi niyetli köpek “Nasıl olsa büyümüşlerdir” diyerek kulübesine geri dönmüş.

Bu seferde Anne köpek ne desin’ “Kulübe mi? Kimin kulübesinden bahsediyorsun? Biraz bekle de yavrularımı çağırayım, onlar belki bilirler.”  demiş.

Yavrularını çağırmış, onlar artık yavruluktan çıkmış, büyük, heybetli ve kocaman köpekler olmuşlardı. İyi niyetli köpeğe hırlayıp dişlerini göstermişler.

Köpek bakmış ki olacak gibi değil, çaresiz ve üzgün bir şekilde oradan ayrılmış, üzgün üzgün dolaşırken bazı eski tanıdıklara rastlamış onlardan bir tanesi, “hayrola niye böyle üzgünsün” diye sormuş.

iyi niyetli köpek ise başına gelenleri onlara anlatmış, onlarda böle bir şey kabul edilemez hadi hep beraber senin kulübene gidiyoruz diyerek kulübeye doğru  gitmişler.

Anne köpek ve yavruları kulübenin dışındaymış kalabalık bir çok köpeğin kendilerine doğru geldiklerini görünce Anne köpek başlarına gelecekleri anlamış ve hemen kulübeyi boşaltarak oradan uzaklaşmış.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Tilki ile Eşek Masalı
Tilki ile Eşek Masalı: Anadolu Masalları
Şaka Yapmayı Seven Fil Masalı
Şaka Yapmayı Seven Fil Masalı
Ayı ile Kurnaz Tilki Masalı
Ayı ile Kurnaz Tilki Masalı
Papağan İle Çakal
Papağan İle Çakal : iyi uykular Masalları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.