Aslanın Sarayı hikayesi : Hiç bilinmeyen Masallar Kısa

Sarayı Olan Aslanın Masalı

Abone Ol google news

Hiç bilinmeyen Kısa Masallar’dan biri olan Aslanın Sarayı hikayesi’nde Aslan sarayına davet ettiği orman sakinlerine oynadığı oyunu konu edinen güzel bir ezop masalı. İyi okumalar.

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde çok güzel bir ülkenin kuzeyinde bulunan ormanda  yaşayan bir aslan kral varmış.

Herkes tarafından sevilen ormanların kralı, bir gün ormanda yaşayanları hem onlarla tanışmak hemde ormanda bulunan sorunları konuşup çözüme kavuşturmak için sarayına davet etmiş. Bu davete katılanların ilki ayı imiş.

Ayı saraya girer girmez sarayda yayılan kokuyu beğenmediğinden burnunu kapatıp, yüzünü buruşturmuş sonrada ”öfff bu nasıl saray çok pis kokuyor.” demiş,

Ayının sözlerine çok kızan aslan, ayıyı tek pençesiyle yere serpmiş. Saraya ikinci olarak giren bir maymunmuş, Maymun ayı’nın başına  gelenleri gördüğü için ”Sayın kralım sarayınız güzelmiş, hemde çok güzel kokuyor.” demiş.

Aslan maymun o sözlerine de kızmıştı. Kendisine yaranmak için maymunun biraz abarttığını düşünen aslan maymunu da tek bir hamlesiyle yere sermiş.

O arada saraya gelen ve olup bitene şahit olan tilki korktuğu için tek kelime bile etmemiş. Tilkinin ses çıkarmadığı gören aslan bu sefer de kendisi ona,

”Hoş geldin Tilki sarayım güzel mi? kokusu nasıl?” diye sormuş. Önce ne diyeceğini şaşıran tilki kurnazlığını kullanarak Kral’a cevap vermiş.

”Sayın aslan kralım sarayınız çok güzel ama son günlerde hasta olduğumdan burnum koku almıyor.” demiş.

Tilki aklını kullanarak aslan’ın öfkesinden kurtulmuş.

Aslanın Sarayı hikayesi ‘ni okurken eğlendiğinizi umarız. Bu güzel Şehir Faresi İle Tarla Faresi Masalı da ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Karganın Oyunu
Karganın Oyunu: Eski Nine Masalları
Hızlı Çita Masalı
Hızlı Çita Masalı
Prenses Hikayeleri Altın Yengecin Mutlu Sonu
Altın Yengeç Masalı
Neşeli Büyükanne Masalı
Neşeli Büyükanne Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.