Hızlı Ambulans Masalı

Hızlı Ambulans Masalı

Abone Ol google news

Ambulansın o kadar ilgi görmesini kıskanan kırmızı birde kamyonet varmış. Ambulans hasta çocukları taşırken ona hiç yol vermez, pek umursamazmış.

Yine bir gün şehrin dışındaki ormanlık alanda ayağına diken batmış bir çocuğun, hastaneye gitmek istediği haberi hızlı ambulansa ulaşmıştı. Hemen sirenlerini yakan hızlı ambulans Jet gibi hızla şehrin dışına giderek çocuğa ulaşmıştı.

İsmi Can olan bu çocuk “Ambulans, çok hızlı geldin. Hadi beni hastaneye götürürmüsün?”

Hızlı Ambulans “Tabiki Can, benim görevim senin gibi hasta çocukları hızla hastaneye götürmek.” Demiş.

Ambulansa binen Can’ı  hızla hastaneye götürürken, ambulansın geldiğini gören Kırmızı kamyon “ Bu sefer, beni geçemeyeceksin.” Diyerek Ambulansın Can’ı hızla hastaneye götürmesine engel olmaya çalışmış.

Ambulans hangi taraftan kırmızı kamyonu geçmek için manevra yapsada, kırmızı kamyon önünü kesiyor. Bir türlü geçmesine izin vermiyordu.

Ambulans, kırmızı kamyonun kendisine engel olmaya çalıştığını anladığı anda ” Sen ne yaparsan yap, benim Can’ı hastaneye zamanında yetiştirmeme engel olamazsın.” Diyerek ara sokaklara girdiği gibi kestirme yollardan zamanında Can’ı hastaneye yetiştirmiş.

Doktorlar Can’ın ayağındaki dikeni kolayca çıkartarak Can’ı taburcu etmişler. Hastaneden çıkan Can “Ambulans biliyor musun sen çok hızlı ve iyi bir ambulanssın. Sana çok teşekkür ederim.” Demiş.

Ambulans çok mutluydu, şehirdeki çocuklara yardım etmek çok hoşuna gidiyordu. Günler bu şekilde geçip giderken, ambulans her gün onlarca çocuğu hastaneye yetiştiriyor. Hepside kısa zamanda sağlıklı bir şekilde hastaneden çıkıyorlardı.

Yine bir gün, Şehrin en uzak noktası olan kule’nin yanında bir çocuğun top oynarken ayağını incittiği haberini alan ambulans sirenlerini çalıştırarak, hızla o çocuğa doğru giderken, Kırmızı kamyonla yine karşılaşmış.

Kırmızı kamyonun kendisine engel çıkartacağını bilen ambulans, kuleye giden tek yol, o yol olduğundan kırmızı kamyonu  geçmek için daha hızlı gitmiş. Kırmızı kamyon tam önünü kesecekken manevra yapan ambulans, kırmızı kamyonu şaşırtarak sağ tarafından hızla geçmiş.

Ambulansın kendisini geçmesini kabullenmeyen kamyon ambulansa bakarken,  dikkatsizliği yüzünden yoldan çıkarak kaza yapmış.

Ambulans ise kısa zamanda ayağını inciten çocuğu, bulunduğu yerden alarak, hastaneye doğru giderken kırmızı kamyonun yolun kenarında kaza yaptığını görmüş. Ambulans “ Bilge Dedenin dediği yine gerçekleşti. Kötülük yapmaya çalışanlar en sonunda kötü bir son ile karşılaşırlar. İyilik yapanlarda her zaman mutlu bir son ile daima mutlu olurlar. “diye mırıldanmış.

Hızlı Ambulans, emekli olana kadar her gün hasta çocukları hastaneye yetiştirerek, onları daima mutlu etmiş. Kendiside onların mutluluğuna hep ortak olmuştu.

Bu güzel Hızlı Ambulans Masalı da burada son bulsu başka güzel Araba masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kibirli Gül Masalı
Kibirli Gül Masalı
Zıp Zıp Kanguru Masalı
Zıp Zıp Kanguru Masalı
Leydi ve Aslan Masalı
Leydi ve Aslan
Prenses-Cilek-Masali
Prenses Çilek Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.