Zencefilli Kurabiye Adam Masalı

Zencefilli Kurabiye Adam

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal pireler berber iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken küçük bir köy evinde odunculuk yaparak geçimini sağlayan bir adam, karısıyla birlikte derme çatma evlerinde mutlu ve huzurlu bir yaşam sürermiş.

Oduncu her sabah erkenden kalkıp, ormana gider, öğlene kadar çalışır, sonrada eve dönermiş.  Karısı ise gün boyunca ev işleriyle uğraşıp dururmuş.

Yine bir gün erken kalkan oduncu ormana gitmiş, karısı ise evi temizledikten sonra, kocasına kurabiye yapmaya karar vermişti.

Kurabiye hamurunu yoğurduktan sonra, kurabiyelere şekil vermeye başladığı esnada, büyük bir kurabiye adam yapmaya karar vermiş.

Hemen işe koyulan kadın, kurabiye adamı yaptıktan sonra, tepsiyi fırına vermiş. Bu arada kurabiye fırında pişerken “ Ah, oh” seslerini işitmeye başlayınca etrafına bakmış. Etrafta kimseciklerin olmadığını görünce de “ Uykusuzluktan, tuhaf tuhaf sesler işitmeye başladım. Herhalde.” Diye söylenmiş kendi kendine

Bir süre sonra kurabiyenin tamamen piştiğinden emin olduktan sonra fırını kapatıp, tepsiyi fırından çıkardıktan sonra soğuması için masanın üzerine koymuş. Sonrada çamaşırları toplamak için bahçeye çıkmıştı.

Çamaşırlarını toplayan kadın, mutfağa gittiğinde tepsinin üzerinde ayakta duran ve şarkı söyleyerek dans eden zencefilli kurabiye adamı görünce şaşırmıştı.

Gözlerini ovan kadın, gözlerini açınca halen kurabiye adamın karşısında dans ettiğini görünce onu kucaklamak için elini uzatmış.

Hemen yere zıplayan Zencefili Kurabiye Adam açık kapıdan çıkarak şehre doğru koşmaya, kadında onu yakalamak için peşinden koşmaya başlamış.

Kadın “Dur koşma.” Diyerek arkasından sesleniyor. Ama onu dinlemeyen Zencefilli kurabiye adam şarkı söyleyerek koşmaya devam ediyormuş.

Bir çiftliğin yanından geçerlerken onu gören benekli bir inek “Oooo ne kadarda lezzetli görünüyor. O benim olmalı.” Diyerek oda kurabiye adamın peşinden koşmaya başlamış. Derken Kedi, köpek ve Tavşanda koşan Kurabiyeyi görünce “ Ne kadarda lezzetli bir zencefilli kurabiye çocuk.” Diyerek onun peşine takılmış.

Zencefilli Kurabiye adam kendinden emin bir şekilde “Ben bir zencefilli kurabiye adamım. Kimse benim kadar hızlı koşamaz. Hoppada hop, hoppada hop.” Diyerek zıplıyor tekrardan şarkısına devam ediyormuş. 

Gerçekten de hızlı koştuğundan ne kadın, ne inek, ne köpek, ne kedi, ne de tavşan ona yetişebiliyormuş.

Durmadan koşan Zencefilli kurabiye adamın peşinden koşanlar yoruldukça hızları düşmüş ve aralarındaki mesafe yavaş yavaş açılmaya başlamıştı.

Köpek “Zencefilli Kurabiye çocuk şehre doğru gidiyor. Dereyi geçmeden yakalamamız lazım.” Diye söylemiş diğerlerine.

Bu arada derenin kıyısına ulaşan Zencefilli kurabiye adam. “Ben bu suya giremem ki, girersem ıslanırım ve hemen dağılırım.” Diye söylenirken, kendisine yaklaşan bir Tilki “Merhaba kurabiye, seni suyun diğer tarafına götürmemi ister misin?”

Kurabiye Adam “Biraz düşündükten sonra arkasına bakmış. Kendisini kovalayanların yaklaştığını görünce, Tilkinin kuyruğuna zıplayarak “Hadi gidelim.” Demiş.

Tilki ise çok mutlu olmuştu. O Lezzetli kurabiyenin artık kendinden kurtulmasının imkansız olduğunu düşünüyordu.

Biraz yüzdükten sonra Tilki “Kurabiye, su derinleşmeye başladı. Islanmak istemiyorsan sırtım daha yüksek oraya çık.” Demiş.

Zencefilli kurabiye hemen Tilkinin sırtına çıkmış. Çok az bir mesafe gittikten sonra Tilki yine “ İstersen kafamın üstüne çık orası daha yüksek. Islanmazsın.” Demiş.

Kurabiye adam bu sefer Tilkinin kafasına çıkmış. Kıyıya vardıklarında Tilki ayağı yere basar basmaz. Kafasının üstündeki kurabiye adamı havaya fırlatarak ağzını açmıştı ki, bir kartal havadaki Zencefilli kurabiye adamı kaptığı gibi uçmaya başlamıştı ki, önüne bakmayan kartal bir ağaç dalına çarpınca Kurabiye adam pençelerinden kurtulup, yere düşmüş.

Hemen düştüğü yerden ayağa kalkan Kurabiye adam şehre doğru koşmaya devam etmiş. Eğer sizde şehirde koşan bir kurabiye adam görürseniz. Sakın yakalamaya çalışmayın. Çünkü onu yakalamanız imkansız çocuklar

Bu güzel Zencefilli kurabiye Adam Hikayesi de burada son buldu.

Başka güzel masal okumak ister misiniz?

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Yaramaz Maymun Masalı
Yaramaz Maymun Masalı
Aç Gözlü Çoban
Aç Gözlü Çoban
Okumayı Sevmeyen Çocuğun Hikayesi
Okumayı Sevmeyen Çocuğun Hikayesi
Yunus Balığı Masalı
Yunus Balığı Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.