Küçük Kızın Hikayesi

Küçük Kızın Hikayesi

Abone Ol google news
Küçük Kızın Hikayesi

Baharın gelişiyle beraber çiçekler açmaya havalar ısınmaya başlamış. Çocuklar sevinçle oyun oynamak için dışarı çıkmışlardı.

Kimisinin kucağında top, kimisinin elinde ip, kimisinin elinde uçurtma, kimisinin elinde ise yiyecek bir şeyler vardı. Hepsi de mutlu bir şekilde bahar mevsiminin tadını arkadaşlarıyla birlikte eğlenerek çıkarmak istiyordu.

Annesinden izin alarak dışarı çıkan Melisa, tüm arkadaşlarına seslenmiş. “ Hep beraber Yakan top oynayalım mı? “  demiş.

Ellerindeki şeyleri bir kenara bırakan çocuklar, Melisanın yanına gelerek “Oynayalım.” Demişler. Hepsi de birlikte oyun oynamaktan çok hoşlanıyorlardı.

Beşerli şekilde İki guruba ayrılan çocuklar yakan top oynamaya başlamışlar. Oynadıkları sokakta büyük bahçeli bir ev varmış. O evde annesiyle birlikte yaşayan ve yaşıtları ile hiç oyun oynamayan Selen isminde kıskanç birde küçük bir kız varmış.

Küçük Kız o kadar kıskançmış ki, dışarıda gülerek oynayan çocukların sesine bile tahammül edemiyormuş.

Bu arada neşe içerisinde yakan top oynayan çocukların topu bahçelerine sıçrayınca, o topu aldığı gibi götürüp saklayan Selen hiçbir şey olmamış gibi bahçede tek başına oynamaya devam etmiş.

Melisa toplarını almak için bahçe kapısını çalmış.  Kapının çaldığını duyan işiten Selen’in annesi “Kızım kapı çalıyor açar mısın?” diye seslenmiş.

Selen “işim var anne.” Diyerek kapıyı açmayınca dışarı çıkan anne bahçe kapısını açmış. Melisa “Merhaba Gülcan Teyze, arkadaşlarımızla yakan top oyunu oynuyorduk, topumuz bahçenize girdi. Alabilir miyiz?”

Gülümseyen Kadın “Tabiki alabilirsin Melisa, hadi içeri gir. Ocakta yemek var mutafa gitmem lazım. Sen topunu alırsın.” Dedikten sonra, mutfağa gitmiş.

Bahçeye giren Melisa, Selen’in bahçenin ortasında oturmuş, yalnız başına oyun oynadığını görünce “Selen topumuz bahçeye girdi. Nereye düştüğünü gördün mü?” diye sormuş.

Selen “Hayır görmedim.” Dedikten sonra oyun oynamaya devam etmiş.

Melisa her tarafa bakınmış ama hiçbir yerde topun olmadığını görünce çaresizce dışarı çıkıp, arkadaşlarına topun olmadığını söylemiş.

Hasan Selen’i çok iyi tanıyordu. Onun kıskanç birisi olduğunu bildiğinden toplarını, onun sakladığını tahmin etmişti. O yüzden “Arkadaşlar, hadi hep beraber bahçeye girip, topumuzu arayalım. O topun bahçeye girdiğini hepimiz gördük.” Demiş.

Tüm çocuklar bahçeye girip, Selen’in yanına gidince utanan ve kekelemeye başlayan Selen’in tutarsız sözleri onun yalan söylediğini ortaya çıkarmıştı.

Melisa “Selen, oyun oynamak için kendimize başka bir top, buluruz. Hadi sende bizimle yakan top oynasana, çok eğleneceğinden eminim.” Demiş.

O anda yaptıklarından çok utanan ve onların topunu sakladıklarını bildikleri halde, annesine şikayet etmemelerinden etkilenen Selena “Hepinizden çok özür diliyorum. Dışarda gülerek oynamanızı kıskandım. O yüzden topunuzu ben sakladım.” Dedikten sonra topu getirerek Melisaya vermiş.

Melisa ve diğer arkadaşlarının ısrarı ile onlarla beraber yakan top oynamaya başlayan Selen, yalnız başına değilde yaşıtlarıyla oynanan oyunların ne kadar güzel olduğunu anlamış ve o günden sonra da hep arkadaşlarıyla beraber oynayıp eğlenmiş.

Bu güzel Küçük Kızın Hikayesi de burada son bulmuş.

Bu masalda ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

sabir-cicegi-hikayesi
Sabır Çiçeği Hikayesi
Polis Masalı
Polis Masalı
Tonton ve Arkadaşları
Tonton ve Arkadaşları
Neşeli Büyükanne Masalı
Neşeli Büyükanne Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.