Komik Ağaç Masalı

Komik Ağaç Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçük bir kasabaya giden yolun kenarında çevresindekilere neşe dolu anlar yaşatan komik bir kiraz ağacı varmış.

Bu ağaç çocuklar ile konuşmasını çok sever, dinlenmek için gölgesine oturan çocuklara dallarını uzatıp, meyvesinden yemelerini söylermiş.

Yine bir gün canı sıkkın olan iki arkadaş. Komik ağacın gölgesinde oturmuş. Sohbet ediyorlarmış.

Efecan ismindeki çocuk ” Bu kasaba artık sıkıcı olmaya başladı. Çoğu zaman okuldan sonra Tarlaya gidip çalışıyoruz. Onun dışında hiçbir şey yapmıyoruz. “

Murat ” Haklısın, şimdi karşımızda deniz olsaydı. Bu kiraz ağacının gölgesinde oturmak yerine denize girip doyasıya yüzseydik ne kadar güzel olurdu değil mi? ” Demiş

O anda Efecan Derin bir Ahhh çekmişti. Komik Ağaç ise ses çıkarmadan onları dinliyormuş.

Bu iki arkadaş birbirleriyle sohbet ederlerken en sonunda dayanamayan Komik Ağaç, dalını onlara uzatarak “Çocuklar meyvelerimin tadına bakmak ister misiniz?” Demiş

İkiside çok şaşırmıştı. Efecan ” Sen konuşuyorsun! Bu nasıl olur.”

Komik Ağaç “Evet, bunda şaşılacak ne var ki, siz deniz olmayan yerde deniz hayali kurabiliyorsunuz. Benimde konuşmam gayet normal değil mi?” 

Üzerindeki şaşkınlığı atan Murat ” Çok ilginç!” Diyerek ağacın uzattığı daldaki bir kirazı kopararak ağzına atmış.  “Bu çok Lezzetli bir tane daha alabilir miyim? Demiş.

Komik Ağaç dalını tekrar uzatınca Murat ile beraber, Efecan da daldan kopardığı birkaç Kirazı yemeye başlamıştı.

Gerçekten de kirazlar çok lezzetliymiş. Bu sefer onların sohbetine komik Ağaçta dahil olmuş. Başlamışlar sohbet etmeye, sohbetleri o kadar güzel geçiyormuş ki, güle güle kendilerini yerde yuvarlıyorlarmış.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamayan Efecan ” Sen çok komik ve iyi bir ağaçsın. Aslında seninle sohbet ederken neyi fark ettim biliyor musun? İyiki bu kasabada yaşıyorum ve iyiki şuan seninle tanışma fırsatım oldu.”

Murat” Bende Efecana katılıyorum. Daha önce hiç bu kadar gülüp, eğlenmemiştim.” Demiş.

Bir süre daha beraber kaldıktan sonra Komik ağaç ile vedalaşarak evlerine dönmüşler. O günden sonrada her gün okul çıkışı Kiraz ağacının altına giden bu iki arkadaş, artık üç samimi arkadaş olmuştu.

Komik Ağaç her gün onları eğlendiriyor, onların mutlu olmaları için elinden gelen her şeyi yapıyormuş.

Murat ve Efecan’ın Komik ağaçla olan arkadaşlıkları, büyüyüp, çalışmak için uzaklara gidene kadar sürmüş ve hiçbir zaman Komik ağacı unutmamıştı.

Yalnız kalmayı pek sevmeyen ağaç ise, onlar gittikten sonra kendisine yeni arkadaşlar bulmuş ve bu sefer onlarla güzel vakitler geçiriyormuş. Komik Ağaç kuruyana kadarda bu böyle devam etmiş. 

Gökten üç elma düşmüş. Biri bu masalı okuyanın, biri bu masalı dinleyenin biride komik ağacın başına düşmüş. Hoşçakalın.

Bu masallar da ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Koca Nine İle Tilki Masalı
Koca Nine İle Tilki
Holle Kadın Masal'ı Oku
Holle Kadın Masalı Oku
Sihirli Asa Masalı
Sihirli Asa Masalı
Dogan-Kusu-ile-Veli-Cocuk-Hikayeleri
Doğan Kuşu ile Veli Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.